10/13/2014

Szczotka, pasta.....

Właściwie to powinnam napisać 3 szczotki, pasta i wymienne końcówki, gdyż z takim zestawem zapoznałam się ja oraz moja córeczka :)
Co to za produkty ?  paro® to marka należąca do Szwajcarskiej firmy Esro AG, która od 1969 roku specjalizuje się w kreowaniu nowych rozwiązań oraz w produkcji profesjonalnych produktów do higieny jamy ustnej.

 Zacznę od pasty przeciw próchnicy dla dzieci, którą bardzo polubiła moja córeczka i ostatnio codziennie myje nią ząbki .

Informacja ze strony sklepu :
Pasta przeznaczona dla dzieci o zawartości fluoru 250 ppmF. Zawarty w niej aminofluorekchroni przed próchnicą, zmniejsza możliwość osadzania się kamienia nazębnego oraz utwardza szkliwo zębów. Pasta paro® amin kids nie zawiera szkodliwych związkówSLS (Sodium Lauryl Sulfat).
Szczoteczka dla dzieci PARO junior, która charakteryzuje się miękkim włosiem oraz bardzo elastyczną rączką, która równoważy zbyt duży nacisk wywierany przez małych pacjentów na dziąsła podczas mycia zębów. Jej mała główka, specjalnie wyprofilowany kształt oraz zaokrąglone włókna ułatwiają czyszczenie zębów nawet w trudno dostępnych miejscach przy jednoczesnej dbałości o delikatne dziąsła. Ergonomiczny, dopasowany do kciuka uchwyt szczoteczki PARO junior wykonany jest z antypoślizgowego materiału.

Cena 16 zł, do kupienia w SKLEPIE PARO .

Szczoteczka z pastą przedstawioną powyżej tworzyły u nas jakiś czas bardzo zgrany duet , lecz ta szczoteczka z racji intensywnego użytkowania "zużyła się " już :)
Co jest w niej fajnego ?
Bez wysiłku zgina się, co często bywało pomocne przy myciu ząbków .
Wykonana jest z antypoślizgowego materiału i jest ciekawa z wyglądu, nawet dla mnie ...dla córeczki oczywiście bardzo bardzo, gdyż delfinki i ten brokacik zatopiony w uchwycie cieszą oko :)
Pasta ma kolor biały, w smaku jest delikatna, niby miętowa, lecz z takim słodkim posmakiem,który myślę, że dzieci lubią .
Sama czasem "podkradam ją córeczce" / nie często,nie /, gdyż nie wolno mi, tak mówi córeczka, bo to jej pasta  :)

                      Teraz kolej na przedstawienie pozostałych produktów.


Dla pacjentów o wrażliwych dziąsłach .
Szczoteczka dla Pacjentów z problemami przyzębia oraz dla osób z wrażliwymi dziąsłami. PARO medic to nowa generacja szczoteczek z miękkimi i zwężającymi się włóknami KONEX ultra elastycznymi i jedwabiście delikatnymi, które są nawet 8 razy delikatniejsze od tradycyjnego miękkiego włókna.

Cena szczoteczki 19 zł

Naprawdę jest mega delikatna ta szczoteczka, nie podrażnia dziąseł, włókna są tak delikatniutkie,że uwielbiam ją stosować, zwłaszcza w te dni,gdy moje dziąsła są bardziej podrażnione . Idealna jest wtedy :) 
Zestaw startowy 3 końcówek do szczoteczki paro® exS39 – zestaw zawiera końcówki:
a)            Końcówka 1051 - Opatentowana końcówka z trójkątnym, anatomicznym kształtem włosia - pasuje do szczoteczek exS39, S39, M39, 1003,1040, paro® sonic.  Metalowy uchwyt końcówki jest powlekany 

plastikiem – rozwiązanie także chronione Patentem.
b)           Końcówka 1052 - Opatentowana końcówka z trójkątnym, anatomicznym kształtem włosia - pasuje do szczoteczek exS39, S39, M39, 1003,1040, paro® sonic. Metalowy uchwyt końcówki jest powlekany plastikiem – rozwiązanie także chronione Patentem.
c)            paro® micro brush stick F nr. kat.1060 - Opatentowana wymienna końcówka w kształcie wykałaczki z aksamitną powłoką, pasuje do szczoteczek exS39, S39, M39, 1003,1040, paro® sonic. Umożliwia łatwiejsze i dokładniejsze usuwanie płytki bakteryjnej.
Szczoteczka manualna PARO exS39 to połączenie tradycyjnej szczoteczki ze szczoteczką jednopęczkową. PARO exS39 charakteryzuje się małą główką na której znajduje się 39 pęczków wyjątkowo gęstego rozmieszczonego w 5 rzędach ultra miękkiego włosia. Rączka PARO exs39 umożliwia instalację aż 13 końcówek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych PARO isola F oraz PARO interspace brush F, które gwarantują najwyższą jakość czyszczenia trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych oraz szczelin ...
Właśnie do tej szczoteczki można używać wymienne końcówki, przedstawione powyżej.
Bardzo fajna opcja, wymiana , czy zamiana tych końcówek jest bardzo prosta i łatwa :)
Wymieniamy na dowolną ...i czyścimy przestrzenie międzyzębowe :)

W otrzymanym katalogu przeczytałam i obejrzałam/ albo odwrotnie/ wiele ciekawych produktów, zrobiłam im nawet kilka zdjęć :)

Przeróżne szczoteczki.....
...pasty, płyny i inne przydatne dodatki...

                                Więcej na temat tych produktów znajdziemy TUTAJ .
  U nas wszystkie poznane produkty bardzo dobrze sprawowały się i sprawują nadal niektóre z nich  /pasta i jedna szczoteczka /:)

16 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. I ja dopiero kilka mcy temu pierwszy raz o niej usłyszałam :)

   Usuń
 2. Przydałaby mi się taka szczoteczka do czyszczenia przestrzeni między- zębowych, moje ząbki są ciasno ułożone a o nitkowaniu nie zawsze pamiętam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W sumie to bardzo fajne są te wymienne końcówki i przydatne :)

   Usuń
 3. ja też wczesniej nie słyszałam o tej firmie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Udało mi się wygrać dwie szczoteczki dla dorosłych ale jeszcze nigdy ich nie używałam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam te szczoteczki, ale pasty z tej firmy nie używałem.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie znam zupełnie produktów tej marki...

  OdpowiedzUsuń
 7. Chętnie wypróbowałabym szczoteczkę dla osób o wrażliwych dziąsłach, ciekawą ofertę ma ta firma

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne są te szczoteczki z wymiennymi końcówkami :)

  OdpowiedzUsuń