2/13/2014

Sok, Smaczek z Doliny RadomkiTaka właśnie przesyłka dotarła do mnie jakiś czas temu,super zabezpieczona i była bardzo smaczna, słodka oraz zdrowa :)


Najpierw kilka informacji o firmie:

Firma Gospodarstwo Sadownicze MB Monika Bankiewicz, to dziecko naszego, wielopokoleniowego Gospodarstwa Sadowniczego TB Tomasz Bankiewicz, którego początki sięgają czasów dwudziestolecia międzywojennego. Obecnie ja i mój mąż Tomasz Bankiewicz jesteśmy trzecim pokoleniem, które  kontynuuje tradycję rodzinną. Dziś nasze gospodarstwo ma 36 ha, z czego na około 24 ha  znajdują się owocujące jabłonie, natomiast na pozostałym areale są szkółki, lasy oraz ziemia do rekultywacji pod sad.   

Jesteśmy gospodarstwem produkującym jabłka deserowe, które w 90% sprzedajemy na eksport. Do produkcji naturalnie mętnych soków kierujemy pełnowartościowy odsort od jabłka deserowego. Do produkcji nie przeznaczamy owoców zbieranych
z ziemi, ponieważ zniszczenie niektórych bakterii glebowych jest trudne w procesie tłoczenia soków.


                                                                         Zdjęcia pochodzą z Gospodarstwa Sadowniczego
                                                                                            
SMACZEK Z DOLINY RADOMKI
 Nasz sok powstaje wyłącznie z jabłek deserowych. Do produkcji kierujemy odsort z owoców pierwszej klasy, posiadający niewielkie uszkodzenia, odpowiednią jędrność i smak. W żadnym wypadku do tłoczenia soków nie mogą być używane jabłka z wadami gnilnymi. 
W naszym gospodarstwie posiadamy kilkanaście odmian jabłek. 

Są to m.in.: Alwa, Fuji, Golden Delicious, Gala Must, Gala Royal, Idared, Janagored, Jonica, Jonagold, Ligol, Mutsu, Rajka Szampion itp

Pojemności soków : najmniejszy zawiera 250 ml ,następnie 750 ml, obydwa znajdują się w szklanych butelkach, które opatrzone są kolorową etykietą z informacjami na temat soku. 
Soki są rozlewane do butelek po pasteryzacji, dzięki czemu wszystkie witaminy i składniki odżywcze owoców zostają zachowane.


Są też opakowania Bag-in-Box 3 litrowe i 5 litrowe .

Opakowanie Bag-in-Box , jak sama nazwa wskazuje, składa się ze specjalnego worka wypełnionego sokiem, który następnie, wkładamy do pudełka chroniącego worek przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także ułatwiającego transport. 
Najważniejszą zaletą tego opakowania jest niewątpliwie to, że po otwarciu zawartość worka nie styka się z powietrzem, ponieważ wylewany jest przez specjalny zawór dozujący, który uniemożliwia dostanie się powietrza do wnętrza opakowania.

W miarę pobierania kolejnych porcji tak zapakowanego produktu worek kurczy się. Ten unikalny system chroni więc zawartość napoczętego już opakowania przed zepsuciem i sprawia, że długo zachowuje świeżość, wygląd i walory smakowe.

 Sok jest słodziutki,gdyż zawiera naturalnie występujące cukry owocowe,jego kolor oraz smak jest zależny od tego,z jakiej odmiany jabłek  jest przygotowany.
Sok zachowuje świeżość nawet do 10 dni,niestety nie przekonałam się o tym sama, gdyż szybko zostały po nim puste opakowania - taki był pyszny :)

Kranik jest wygodny w użyciu i pozwala nalewać odpowiednią ilość soku,nawet córeczka z wielką ochotą próbowała sama wykonywać tą czynność i sprawiało jej to oczywiście ogromną radość  .


      A tutaj kilka informacji, jakie znajdują się na kartonowym opakowaniu. Więcej informacji na temat zdrowotnych właściwości soku znajdziecie TUTAJ
Dostępność stacjonarna  TUTAJ 


             Dziękuję pani Monice za możliwość poznania tego pysznego produktu .

21 komentarzy:

 1. uoo prosze jaka ciekawa wspolpraca ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny i praktyczny kranik:) Bardzo lubię naturalne soki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piłam taki prawdziwy sok , ostatnio nawet pojawił się u mnie w sklepie osiedlowym i kupiłam taki karton 3 litrowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. szkoda, że jabłkowy, bo nie lubię za bardzo :P a karton praktyczny :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piłam te soki:) smaczne, jabłkowy bardzo lubię sączyć chłodny w lecie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej:)
  Swietny post!
  Obserwujemy?:>

  OdpowiedzUsuń
 7. Gratuluję współpracy i picia pysznych soczków :) Ja właśnie czekam na przesyłkę :Smaczku z Doliny Radomki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. No taka paczuszka to ja rozumiem :) Uwielbiam soki, zwłaszcza takie 'mętne' :)

  OdpowiedzUsuń
 9. MMMmmm ja uwielbiam naturalne soczki, robię w domu, odkąd kupiłam blender codziennie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. mniam mniam nie ma to jak naturalny sok :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Najlepsze są te świeże, które samemu się robi. Trzeba tylko zaopatrzyć się w dobry blender i wszystko da się zblędować.

  OdpowiedzUsuń
 12. Oooo jak zdrowo i smacznie:)))"Lubię to"

  OdpowiedzUsuń
 13. Aż ślinka cieknie :) Musiał być pyszny :)

  OdpowiedzUsuń