9/20/2015

Wzorowa łazienka...druga edycja programu.

 Myślę, że warto mówić o takich rzeczach , chociaż to w sumie nie jest fajne, że w wielu szkołach dziecięce łazienki nie są w stanie takim, jaki chciałoby się widzieć....

 Idąc dalej w tym temacie cieszyć może fakt, iż 1 września ruszyła druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjno-społecznego oraz konkursu pod hasłem  Wzorowa Łazienka 

Akcja adresowana jest do dyrektorów, kadry nauczycielskiej i uczniów szkół podstawowych. Poza zdobyciem przez dzieci cennej wiedzy nt. zasad higieny, szkoły mogą wygrać remont szkolnej łazienki o wartości 30 tys. zł, a także roczne zapasy środków czystości marki Domestos.

Trudno nie zgodzić się, że szkolne toalety nie świecą przykładem. Ten stan rzeczy dostrzegają nie tylko dorośli, ale i dzieci. 

Niemal co trzeci uczeń* (31%) negatywnie ocenia stan toalety w swojej szkole. Aż 58% dzieci uskarża się na brzydki zapach 
w szkolnych łazienkach, a ponad połowa (52%) narzeka na brak podstawowych środków do utrzymania higieny osobistej – takich jak papier czy mydło. Te dane potwierdzają dyrektorzy szkół, którzy choć dostrzegają problem, jednocześnie przyznają, że nie mają wystarczających funduszy na remont czy choćby zakup  wystarczającej ilości środków higienicznych. 

Dlatego marka Domestos zdecydowała się na uruchomienie drugiej edycji programu.

Główny zwycięzca ubiegłorocznej edycji – szkoła podstawowa w Górkach-Grubakach nowy rok szkolny rozpocznie z widocznymi zmianami. Łazienki ufundowane przez Domestos, zrealizowane zgodnie  projektem według pomysłu uczniów już są przygotowane do użycia. 

Dzięki programowi powstała też  toaleta dostosowana do potrzeb niepełnosprawnego ucznia, o którą bardzo walczyli nauczyciele oraz rodzice. 

Nowe łazienki są nie tylko ładne, ale przede wszystkim funkcjonalne oraz w pełni sprawne.” Remonty w kolejnych dwóch szkołach dobiegają końca. 

Dodatkowo 100 szkół otrzymało roczny zapas produktów Domestos, więc uczniowie nie muszą już martwić się nieprzyjemnymi zapachami, a ich rodzice czającymi się w zakątkach toalet zarazkami.

Szkoły na start - dyrektorzy mają głos!

Od pierwszego września 2015r. na stronie internetowej www.wzorowalazienka.pl. rusza głosowanie internetowe na najlepszą szkołę. 
Każdy dyrektor szkoły podstawowej w Polsce ma prawo zgłosić placówkę do udziału w konkursie wysyłając wiadomość email do organizatora, który udostępni link umożliwiający logowanie do specjalnie przygotowanej aplikacji. 
Kreatywne zadanie konkursowe ma na celu zaangażować uczniów oraz pobudzić ich wyobraźnię – za pomocą swoich projektów muszą zaprezentować idealną, wzorową, szkolną łazienkę. Do konkursu można zgłaszać prace plastyczne, opowiadania, a nawet piosenki czy mini przedstawienia – w końcu wyobraźnia najmłodszych nie ma granic. Każda praca powinna zostać umieszczona w galerii szkoły na stronie konkursowej. Ilość głosów internautów oddanych na najlepszą szkołę pozwoli wytypować tegorocznego zwycięzcę konkursu.
Swoim szkołom kibicują nie tylko uczniowie i nauczyciele. Projekt angażuje całe społeczności lokalne, które przyłączają się do akcji,  bo wiedzą, że każdy głos ma znaczenie.

                       Prawda,że pięknie wyglądają te łazienki ze zdjęć ? :)


Uwaga! Każdy może pomóc!
Już dziś każdy z nas również może przyłączyć się do akcji i pomóc zamienić szkolne toalety we wzorowe łazienki oraz wesprzeć edukację najmłodszych na temat zasad higieny. 

Wystarczy kupić dowolny produkt marki Domestos, aby wspomóc remonty łazienek w polskich szkołach. Każdy kupiony produkt to szansa na kolejny remont szkolnej łazienki. Warto o tym pamiętać robiąc zakupy w pobliskim sklepie.

Ja na pewno poczynię zakupy i tym samym przyłączę się do tej jakże ważnej akcji .


Zatem Wszyscy zainteresowani do dzieła !!!

10 komentarzy:

 1. Bardzo fajna akcja! Nie rozumiem, jak dyrektor moze przyznać się, że w szkole brak mydła i papieru?! wstyd ze w ogóle do czegos takiego dopuścił!!!! Ale to są polskie realia, gdy ja chodzilam do szkoly, byl to nagminny problem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne te łazienki i akcja jak najbardziej fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o masakra... jak sobie myślę o mojej łazience nawet na uczelni to loooosie xD

  OdpowiedzUsuń
 4. rzeczywiście, ostatnia metamorfoza najlepiej obrazuje jak dużo można zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawda, prawda...śliczne te łazieneczki - świetna akcja :)

  OdpowiedzUsuń