3/31/2016

Jesteśmy piękne - kampania Dove .


Marka Dove od wielu lat mówi głośno NIE wyidealizowanemu wizerunkowi kobiety, jaki prezentowany jest na co dzień chociażby w mediach. 

 Po raz kolejny w ramach kampanii zostało przeprowadzone badanie z polskimi kobietami w wieku od 15-55 lat. Badanie przeprowadzono na grupie 508 kobiet i zamknięto w raporcie "Jesteśmy piękne".

Jak zatem kobiety postrzegają swoje piękno?


Według raportu wygląda to następująco:


 Tylko 2 na 10 Polek czują się atrakcyjne ...a  zaledwie 20% Polek czuje się naprawdę piękne.... 

62% Polek potwierdza, że czuje presję społeczną związaną z dążeniem do bycia piękną,

80% przyznaje,że kobiety uważają się za mniej atrakcyjne, niż ocenia je otoczenie,

51% kobiet uważa,że sposób postrzegania własnej urody przez matkę przekłada się na córkę,


 Marka Dove przekonuje kobiety, że są wspaniałe takie, jakie są. Idealność pod względem np. nienagannej sylwetki,czy rozmiar biustu, czy też inne urodowe "idealności"  to nic innego jak presja wywierana na kobietach. Lecz, czy wtedy jesteśmy na pewno szczęśliwe, w tym ciągłym dążeniu do doskonałości ?  
 
Nie zawsze...czym się zatem kierować, aby zmienić to ?

Trzeba głębiej się zastanowić, odszukać w sobie to, co mamy najcenniejsze / nie koniecznie urodę/ i wtedy również możemy być bardziej szczęśliwe i "piękne wewnętrznie". Każda z nas na pewno znajdzie swój "złoty środek" do celu radości. T
o taka radość z codziennych nawet drobnych rzeczy, które będą cieszyły niezmiernie, gdyż pogoda ducha i radość wewnętrzna to lepsze samopoczucie i wtedy wszystko staje się piękniejsze, łatwiejsze :)

 Zasługujemy na bycie szczęśliwymi, każdy na to zasługuje ! 

Odnajdujmy i dostrzegajmy zatem w sobie piękno. Słowa Sophi Lorem cały czas tkwią mi w głowie i oby jak najdłużej tam pozostały :"Nic nie czyni kobiety piękniejszą niż wiara w to,że jest piękna " :)  
Zatem uwierzmy w to ! 

Postrzegajmy siebie tak, jakbyśmy chciały, aby nas inni widzieli, szukajmy wszystkich sposobów, które mogą "dodać nam skrzydeł", poznajmy własną wartość, twórzmy pozytywny wzorzec.

Bardzo spodobało mi się jeszcze stwierdzenie Dove , które brzmi: Najcenniejszym kapitałem, który matki mogą obdarować swoje córki i prezentem, jaki możemy otrzymać od przyjaciółki po to, by" podać go dalej", jest głęboki szacunek dla siebie, dla swojego ciała, akceptacja i umiejetność dostrzegania tego, że JESTEŚMY PIĘKNE :)  
Tego będę się trzymać i zamierzam przekazać to swojej córeczce, jeszcze jest mała, lecz takie wartości trzeba wdrażać w życie od samego początku i je pielęgnować, oby w przyszłości mogły zostać zebrane "dobre plony" . 


 Bardzo ważnym elementem piękna jest też odpowiednia pielęgnacja ciała, którą możemy sobie sami zafundować codziennie. Wiadomo, że kobiety lubią kosmetyki,  wybierajmy więc takie, które dają nam radość, cieszą zmysły ulubionymi zapachami i są odpowiednie dla naszego typu skóry, czy włosów. W tym wszystkim systematyczność jest też ważna, gdyż wtedy będą pojawiać się widoczne efekty i co za tym idzie będziemy zadowolone i bardziej pewne siebie :)

 Marka Dove nieustannie pracuje nad nowymi formułami, technologiami pielęgnującymi skórę i włosy, przyznam, że lubię większość poznanych produktów , mam też produkty ulubione i po wiele z nich sięgam bardzo często -  to moja radość jest . 


A jak to jest z Wami ? Czujecie się piękne ? :)

11 komentarzy: