8/04/2017

Przygoda z Farbą Dulux z serii Easy Care .

 Biorąc udział w kampanii najpierw dotarły do mnie zamówione próbki, zapoznałam się z ich kolorami i wybrałam jeden, który najbardziej odpowiadał całej rodzince . Następnie otrzymałam farbę o pojemności 2,5 l. Uważam, że bardzo fajnie jest móc najpierw zobaczyć, jak naprawdę odcień wygląda na żywo, gdyż te na opakowaniach, są często mylne.
"Dulux EasyCare to pierwsza na rynku plamoodporna farba wewnętrzna do ścian i sufitów o rewolucyjnych właściwościach hydrofobowych. 
Dzięki specjalnej powłoce farba odpycha wodę oraz wszelkie płynne zabrudzenia nie pozwalając im przeniknąć w głąb powierzchni. Tworzy matowe powłoki o najwyższej odporności na plamy, a ich usuwanie jest dziecinnie łatwe."

W ostatnim czasie nasze ściany w domu były "kolorowe"...ostatnio zieleń, wcześniej brzoskwinia, czy łososiowy odcień. Teraz chcę mieć wnętrza o bardziej subtelnych odcieniach, dlatego moje trzy próbki, z których wybierany był kolor to jasne odcienie, lecz jednak różnią się sporo.  
 Ja widać na zdjęciach pozbyliśmy się zielonego koloru ze ściany i został on zastąpiony subtelnym odcieniem farby lateksowej matowej o nazwie "nietuzinkowe ecru" . To bardzo delikatny odcień ecru, który według mnie pięknie wygląda na ścianie. Teraz ściany mamy jasne i poczucie jakby zwiększyła się przestrzeń w pokoju ;) . Na innych ścianach jest odcień koloru białego i szarego.
 Farba Dulux Easy Care dosyć ładnie pokryła tą naszą zieleń . Przy pierwszej warstwie farby były prześwity , lecz druga warstwa sprawiła, że kolor zielony zniknął zupełnie ze ściany a nietuzinkowe ecru pięknie zagościło na niej :)

Co myślicie o efekcie, jaki uzyskaliśmy dzięki tej farbie ?
My, czyli nasza rodzinka jesteśmy zadowoleni i to bardzo, zarówno e efektu wizualnego, jak i tego, że będzie można usuwać ewentualne zabrudzenia ze ściany zmywając je bez konieczności  natychmiastowego malowania.

Pozdrawiam serdecznie :)

7 komentarzy:

 1. ładne odcienie, nawet nie pamiętam jakie farby mam u siebie ale chyba decoral.

  OdpowiedzUsuń
 2. najważniejsze, że WY się dobrze czujecie w tych ścianach:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taką zmianę zrobiliśmy sobie na jasne ściany i fajnie jest :)

   Usuń
 3. hi dear,
  i'm a new follower of your nice blog, can you follow mine on my blog?
  https://amoriemeraviglie.blogspot.it/

  OdpowiedzUsuń