12/28/2019

Między nami, kobietami..


 Higiena intymna jest nadal tematem tabu dla wielu kobiet, tym bardziej poruszanie go jest kluczowe dla skutecznej promocji zdrowia kobiet, dołączając do akcji  #międzynamikobietami  wiem, że warto i trzeba rozmawiać, gdyż dbanie o delikatny obszar intymny we właściwy sposób może pomóc w zapobieganiu różnym problemom np. z układem moczowym, infekcjami i podrażnieniami. 

   Zdaniem wielu ginekologów, wiedza Polek na temat swojego zdrowia intymnego jest niepokojąco niska. 

Kobiety zapominają o profilaktyce i często bagatelizują symptomy infekcji, co może prowadzić do pogorszenia stanu zdrowia i powikłań.

Powszechny jest także problem wstydu. Kobiety krępują się rozmawiać o schorzeniach intymnych, nawet w gronie najbliższych przyjaciółek czy rodziny (mama, siostra). Tak naprawdę strach przed rozmową jest nieuzasadniony, bo infekcje  intymne to powszechny problem, którego doświadcza większość kobiet, przynajmniej raz w życiu. 

Najważniejsza jest profilaktyka, ale czy potrafimy odpowiednio zareagować, gdy już pojawi się infekcja? Czy potrafimy ją rozpoznać?


Jak wiadomo symptomy infekcji są niekomfortowe, bolesne, często uniemożliwiają nam

 normalne funkcjonowanie.

Warto wiedzieć, że najczęstszymi typami infekcji intymnych są infekcje bakteryjne i grzybicze.Poza tym warto dzielić się informacjami o profilaktyce, która może zapobiec przykrym dolegliwościom. 

Do powstania infekcji przyczynić się może wiele czynników: 

  • korzystanie z basenu, sauny, solarium, 
  • noszenie nieodpowiedniej bielizny, 
  • reakcja alergiczna na stosowane środki do higieny, 
  • aktywność seksualne, 
  • menstruacja, 
  • przyjmowanie doustnej antykoncepcji. 
Chociaż przyczyny i rodzaje infekcji intymnych bywają różne, schemat postępowania powinien być ten sam. Jeśli zawiedzie profilaktyka, należy od razu reagować i
obserwować swój organizm. 

Warto zaopatrzyć domową apteczkę w preparat, który przyniesie natychmiastową ulgę w świądzie i pieczeniu, zarówno w przypadku infekcji bakteryjnych, jak i grzybiczych.  Trivagin i Mucovagin idealnie nadają się do zastosowania w trudnych sytuacjach.
Trivagin żel to wyrób medyczny do stosowania pomocniczo w leczeniu infekcji okolic intymnych. Łagodzi objawy infekcji grzybiczych i bakteryjnych, takie jak: świąd, pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienia towarzyszące upławom.

Nawilża, przywraca naturalną barierę ochronną okolic intymnych (chroni przed rozwojem flory patogennej). 


Produkt przeznaczony dla kobiet i dzieci od 3 roku życia.
Opakowanie: 30 ml
Cena: ok. 19 zł

Mucovagin fizjoemulsja to specjalistyczna fizjoemulsja do higieny intymnej dla kobiet w trakcie leczenia infekcji bakteryjnych i grzybiczych. Polecana szczególnie do pielęgnacji podczas regeneracji okolic intymnych w trakcie połogu i po zabiegach ginekologicznych. Zawiera unikalną formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego BASHYAL ™ z oktenidyną.
Specjalnie dobrane składniki:

- BASHYAL ™, to wyjątkowa formuła drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego, który wspiera procesy regeneracji i posiada silne właściwości nawilżające
- Oktenidyna to substancja antyseptyczna
- Pantenol i alantoina skutecznie łagodzą podrażnienia i przyspieszają procesy regeneracji
- Kwas mlekowy pozwala utrzymać właściwe pH okolic intymnych, co sprzyja odbudowie naturalnej flory bakteryjnej
- Gliceryna silnie nawilża, poprawia elastyczność i reguluje procesy prawidłowej odnowy okolic intymnych
- Delikatna baza myjąca bez konserwantów 1 , która może być bezpiecznie stosowana
przez kobiety w ciąży i karmiące piersią

Produkt kosmetyczny.
Opakowanie: 150 ml
Cena: ok. 20 zł

Warto rozmawiać na takie tematy i dbać o siebie, zdrowie jest przecież najważniejsze !

Pozdrawiam .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz