1/18/2015

Blogowe dbajki oraz Rrromek i Rrradek :)

Na dzień dzisiejszy / i wieczór również może być odpowiedni/ polecam do poczytania z dzieckiem tą oto pozycję książkową.
Książka ma ładne ilustracje, które swoimi kolorami przyciągają wzrok i to nie tylko dziecka, ja również lubię razem z córeczką je oglądać :)


Autor: Opracowanie zbiorowe
Forma wydania: Książka + CD, twarda okładka, 58 stron
Czyta: Dorota Deląg, Maria Seweryn, Marta Kuligowska, Patrycja Markowska, Maciej Orłoś
Ilustracje: Agnieszka Madaj, Darek Madaj
Wydawnictwo: DoDo4Story

"Blogowe dbajki” są zwieńczeniem konkursu dla blogerów, organizowanego wspólnie z Onet.pl, na napisanie bajki terapeutycznej. W książce i audiobooku zamieszczone są najpiękniejsze bajki wybrane w konkursie, a ich dopełnienie stanowią niezwykłe, urzekające barwami ilustracje Agnieszki Madaj i Darka Madaja. 

Dbajki, to proste historie dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, które pomagają im odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych, a rodzicom czerpać inspirację do mądrego wychowywania i nawiązywania głębszych relacji z dziećmi. 
Zbiór blogowych dbajek to wyjątkowy podarunek. Tutaj razem, dorośli i dzieci, wyruszają w fantastyczny świat wyobraźni, by się czegoś nauczyć o innych, przeżyć coś ciekawego, a zarazem zrozumieć siebie.
Bardzo ciekawe historyjki, może na dzień dzisiejszy są ciut długie do wysłuchania , lecz za jakiś czas na pewno córeczka wytrwale będzie słuchać do końca każdej opowieści , na razie różnie z tym bywa. Mamy natomiast fajną zabawę z kolorowymi obrazkami i często same wymyślamy sobie zakończenia bohaterom :)
Oczywiście do każdej ilustracji jest mnóstwo pytań , więc dzielnie sobie nawzajem z córeczką odpowiadamy na pytania ;)
"Rrromek i Rrradek” to pierwsza z serii „Dbajki-Gadajki” interaktywna gra logopedyczna, która powstała przede wszystkim z myślą o usprawnieniu dziecięcej wymowy.
Autor: Dorota Bełtkiewicz
Forma wydania: CD
Czyta: Maria Seweryn
Ilustracje: Agata Mikina
Wydawnictwo: DoDo4Story

 Jest to animowana gra, czytana przez Marię Seweryn, połączona z ćwiczeniami logopedycznymi, uatrakcyjniony o elementy humorystyczne. 
Klimat zabawy i przygody, w którym utrzymana jest gra, sprzyja treningowi artykulacyjnemu, oswaja z trudnościami i motywuje do wytrwałej pracy. 
Z tej gry logopedycznej nie korzystałyśmy do tej pory często, lecz jest ona na pewno pomocna i przydatna .
Poznałyśmy te wszystkie książki i wszystkie są lubiane przez moje dziecko :)
 Obydwie pozycje można zakupić tutaj: KLIK  :)
Znalezione obrazy dla zapytania dodo4story logo

Pozdrawiam życząc miłej niedzieli  :)

6 komentarzy: